Przejdź do treści

Magazyn energii

Masz instalację fotowoltaiczną i nie chcesz tracić na rozliczeniach z zakładem energetycznym? Nic prostszego! Magazyn energii umożliwi Ci efektywne wykorzystanie pozyskanej z zielonego źródła energii w dogodnym dla Ciebie czasie. Dodatkowo zyskujesz bezpieczeństwo i komfort w przypadku awarii zasilania sieciowego.

Magazyny energii - optymalizacja zużycia zielonej energii

Magazyn energii to, zyskujące na popularności, rozwiązanie kompatybilne z instalacją fotowoltaiczną. Urządzenie to pozwala na przechowywanie nadprogramowo wyprodukowanej w ramach instalacji PV energii. Posiadając magazyn energii nie musisz przesyłać jej do dystrybutora, możesz zachować ją do momentu, wykorzystania – np. w okresach, kiedy Twoje zużycie prądu jest większe lub mikroinstalacja mniej efektywna. To również skuteczna metoda optymalizacji zużycia zielonej energii – poprzez udostępnienie jej użytkownikowi w najbardziej dogodnym dla niego czasie. Jesteś zainteresowany fotowoltaiką z magazynem energii lub zakupem magazynu do już istniejącej instalacji? Możemy Ci w tym pomóc!

Jak działają magazyny energii?

Rolą magazynów jest zwiększenie autokonsumpcji z fotowoltaiki, czyli lepsze wykorzystanie płynącej z niej energii. Instalacja PV w pierwszym rzędzie przeznacza wyprodukowaną energię na zasilanie domowych urządzeń, a jej nadwyżka przesyłana jest do sieci energetycznej –  możemy wykorzystać ją wtedy, kiedy nasza fotowoltaika produkuje mniej prądu niż potrzebujemy. Niestety koszty magazynowania energii u dostawców oraz zmieniony system jej rozliczania (net billing) są dziś znacznie mniej opłacalne dla prosumentów.

W przypadku instalacji PV z magazynem sytuacja wygląda inaczej – nadprogramowa energia jest wysyłana do sprzężonego z instalacją magazynu – trafia do akumulatorów, gdzie przechowywana jest w postaci substancji chemicznej. Kiedy chcesz z niej skorzystać jest ponownie przekształcana i oddawana w postaci energii elektrycznej.

Myślisz o magazynie energii do swojej fotowoltaiki? Wybierzemy dla Ciebie najlepszy model!

Magazyny energii od Niskoemisyjnych - dlaczego warto?

Posiadamy szerokie doświadczenie – zarówno w realizacji inwestycji w fotowoltaikę z magazynami energii, jak i w montażu magazynów do już istniejących instalacji PV. Duet: fotowoltaika i magazyn energii to połączenie idealne, które zapewni Ci szereg wymiernych korzyści – wśród, których dominują: 

 • oszczędność 20-30% energii pobieranej przez zakład energetyczny, jako koszt przechowywania nadwyżek zielonej energii z instalacji PV,
 • optymalizacja procesu wykorzystania fotowoltaiki i zwiększenie autokonsumpcji – najpierw zużywasz nadwyżki zielonej energii, w dogodnym terminie, dopiero później kupujesz prąd od dystrybutora,
 • możliwość sprzedaży energii elektrycznej do sieci, kiedy jest ona droższa, zarabiając na nadprodukcji,
 • niezależność – posiadasz zasilanie awaryjne, które pozwoli Ci korzystać z prądu nawet podczas awarii sieci,
 • możliwość uzyskania atrakcyjnych dofinansowań na magazyny energii i zmniejszenia kosztów inwestycji,
 • korzystanie z zielonej energii przez cały rok – nawet w okresach o obniżonej efektywności fotowoltaiki.

  Skorzystaj z dotacji i oszczędzaj

  Oferujemy nie tylko profesjonalny dobór i montaż magazynów energii z fotowoltaiką – wspieramy klientów w uzyskaniu dotacji na te cele – z programów Moj Prąd i Czyste Powietrze. Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci zgromadzić odpowiednie dokumenty i uzyskać dofinansowanie.

  Niskoemisyjni - co nas wyróżnia?

  Koncentrujemy się na doborze rozwiązań, które będą nie tylko opłacalne dla naszych klientów, ale także bezpieczne i trwałe. To dlatego oferujemy wyłącznie sprawdzone magazyny energii, które sprzężone z planowaną lub już posiadaną przez klienta instalacją PV pozwolą uzyskać najlepszy możliwy rezultat. Naszym kapitałem jest doświadczona i wykwalifikowana kadra – nie korzystamy z usług podwykonawców, a wszystkie prace – projektowe, montażowe czy serwisowe realizujemy w pełni samodzielnie. 

  Wiemy, że ekonomiczna strona inwestycji ma ogromne znaczenie – zadbamy jednak o równowagę pomiędzy jej ceną i jakością. Pracujemy wyłącznie w oparciu o magazyny energii najbardziej renomowanych producentów, których standardu możemy być pewni – marek Pylontech, Huawei, LG Chem, BYD, SolarEdge Home, Battery, Goodwe.  

  Jesteś zainteresowany doborem i montażem magazynu energii do fotowoltaiki lub instalacją PV z magazynem? Skontaktuj się z nami w sprawie oferty.

  Magazyn energii - dla kogo?

  Magazyn energii to rozwiązanie dla posiadaczy instalacji PV lub osób, które właśnie się na nią decydują. Sprzężony z fotowoltaiką, pozwala na lepsze wykorzystanie zielonej energii – idealnie sprawdza się w firmach czy gospodarstwach domowych, które mają zróżnicowane zapotrzebowanie na prąd i okresowo notują duże wzrosty jego zużycia. Będzie idealną inwestycją dla tych prosumentów, którzy nie chcą tracić pieniędzy na wysyłaniu nadwyżek energii do dystrybutora. To także świetna alternatywa zasilania awaryjnego dla każdego obiektu.

  Zastanawiasz się czy magazyn energii to dobry wybór dla Ciebie? Skontaktuj się z nami – odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy wybrać najlepsze urządzenie!

  Kompleksowa współpraca

  Oferta Niskoemisyjnych skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i dużych inwestorów B2B. Doceniają oni łatwość skontaktowania się z nami, a także szybkie i realne wsparcie w zakresie eliminowania pojawiających się, w toku użytkowania magazynu energii, problemów.

  Pamiętaj, że nasza współpraca nie kończy się na etapie montażu – oprócz doboru odpowiedniego dla Twoich potrzeb, solidnego i trwałego urządzenia, zyskujesz także pełne wsparcie w okresie jego użytkowania. Masz jakiekolwiek pytania dotyczące magazynu energii? Możesz liczyć na naszą pomoc!

  Nasi doradcy czekają na Twój ruch.

  Skontaktuj się z nami już dziś!