Przejdź do treści

Pompa ciepła

Oferujemy montaż oraz serwis pomp ciepła z przeznaczeniem do budynków mieszkalnych oraz komercyjnych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie związane z montażęm setek pomp ciepła, jak również autoryzację ze strony najlepszych na rynku producentów pomp ciepłą, w tym m.in. firmy Panasonic, Daikin, Stiebel-Eltron, Vaillant, upoważniającą nas do montażu, uruchamiania oraz serwisu oferowanych urządzeń.

Niskoemisyjni - co nas wyróżnia?

Podstawą dostarczanych przez nas rozwiązań jest ukierunkowanie ich na oczekiwania Klienta. Uwzględnimy zapotrzebowanie Twojego obiektu i dobierzemy dla niego najbardziej optymalne rozwiązanie. Posiadamy szerokie doświadczenie w realizacjach dla domów prywatnych, jak i inwestycji komercyjnych, takich jak biura, lokale usługowe, hale produkcyjne, pensjonaty. Nie korzystamy z usług podwykonawców – każdy etap prac – od doboru, przez projekt, montaż i serwis pomp ciepła wykonujemy osobiście, korzystając z wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów pracujących w branży od lat, co gwarantuje bezpieczną inwestycję na lata. Korzystamy wyłącznie z oferty najlepszych, autoryzowanych producentów pomp ciepła – Panasonic, Stiebel Eltron, Vaillant, Daikin, Mitsubishi Electric, Bosch, objętych gwarancją sięgającą 15 lat. Co ważne, w przypadku wielu producentów, takich jak np. Panasonic posiadamy liczne certyfikaty (np. Pro Partners otrzymany od marki Panasonic), co potwierdza naszą wysoką jakość montażu oraz obsługi posprzedażowej, która w naszej ocenie w przypadku tego rodzaju usług jak montaż pomp ciepła, jest najważniejszym elementem współpracy. Co ważne, wybierzemy dla Ciebie najkorzystniejszą z dostępnych formę dofinansowania Twojej inwestycji i wesprzemy Cię w procesie jej uzyskania.

Jesteś zainteresowany zakupem i montażem pompy ciepła?

Pompy ciepła - autonomiczne źródło ciepła

Pompa ciepła to nowoczesny system grzewczy, który pozwala na ekologiczne i tanie ogrzewanie budynków oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej.  Oparty o odnawialne źródła energii, cechuje się dużą wydajnością, a przy tym sprawdza się zarówno w nowym, jak i starszym, zmodernizowanym budownictwie. Pompa ciepła z fotowoltaiką to dziś najlepszy i najtańszy sposób pozyskiwania ciepła. Nie masz możliwości montażu fotowoltaiki? Pompa ciepła bez fotowoltaiki nadal znacząco obniża koszty, dając przy tym niezależność i możliwość rozbudowy systemu w przyszłości. Chcesz zainwestować w ekologiczne i przede wszystkim tanie w eksploatacji ogrzewanie?  

Roczny koszt ogrzewania domu z 2000 roku o powierzchni ogrzewanej 150 m2 pompą ciepła, bez instalacji fotowoltaicznej (PV) wynosi około 3600 zł.
W przypadku dodatkowej inwestycji w instalację fotowoltaiczną kwota ta zostanie obniżona o ponad 80%!

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła działa na bazie procesu wytwarzania ciepła między obszarami, w których panują różne temperatury. Wykorzystuje naturalne i darmowe zasoby, by ogrzewać budynek i wodę użytkową, bez emisji zanieczyszczeń do atmosfery. W 80% bazuje na energii z powietrza lub gruntu, a w zaledwie 20% na energii elektrycznej.

Do najczęściej wybieranych modeli zaliczyć można pompy typu powietrze-woda oddające ciepło pobierane z powietrza do wody, znajdującej się w instalacji grzewczej. Cieszą się one ogromną popularnością wśród klientów, ponieważ nie wymagają wykonywania drogich odwiertów. Na rynku dostępne są także pompy ciepła gruntowe, wykorzystujące ciepło pochodzące z ziemi. Jest to rozwiązanie dużo droższe, ale także bardziej efektywne.

Wybór odpowiedniego rodzaju jest zależny od specyfiki i potrzeb budynku, w którym urządzenie będzie pracowało. Obie ww. pompy mogą zostać podłączone do już istniejącej instalacji grzewczej – ogrzewania podłogowego lub kaloryferów, czy też instalacji mieszanej. Chętnie pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego obiektu!

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Oferujemy, poparte szerokim doświadczeniem, usługi montażu i serwisu pomp ciepła – powietrznych i gruntowych. Ciesz się szeregiem korzyści, które daje pompa ciepła

 • to najtańsze źródło ciepła – pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet czterokrotnie w porównaniu do innych źródeł ciepła,
 • zapewnia niezależność od rynku surowców energetycznych i panujących na nim cen,
 • to bardzo wydajny system – może pracować w pełni efektywnie do 30 lat i jest przy tym w pełni bezpieczny (brak ryzyka wybuchu, pożaru),
 • nawet bez instalacji PV pompa wykorzystuje niewielką ilość energii elektrycznej, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji
 • to ogromna wygoda – system zapewnia komfort termiczny w każdych warunkach, w tym w przypadku ekstremalnie niskich temperatur i jest zupełnie bezobsługowy,
 • instalacja pompy ciepła jest szybka i nieinwazyjna – nie wymaga skomplikowanych prac ani dedykowanych pomieszczeń, 
 • pompa ciepła to w pełni ekologiczne rozwiązanie, które wykorzystuje do pracy głównie odnawialne źródła energii, których zasoby są niewyczerpalne.

  Skorzystaj z dotacji i oszczędzaj

  Pomożemy Ci z pozyskaniem dotacji na pompę ciepła lub na pompę ciepła z fotowoltaiką. Skorzystaj z programów Mój Prąd i Czyste Powietrze – wspólnie skompletujemy niezbędną dokumentację i pozyskamy dofinansowanie.

  Pompy ciepła - dla kogo?

  Pompy ciepła to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą korzystać z najtańszego obecnie, dostępnego na rynku, systemu ogrzewania budynków i wody użytkowej. Świetnie sprawdza się w nowym, ale i starszym, zmodernizowanym, budownictwie. Pompy ciepła są odpowiednie zarówno dla domów prywatnych, jak i obiektów komercyjnych.

  Oprócz znaczących oszczędności ponoszonych na kosztach grzewczych, są także najbardziej ekologiczną alternatywą. W duecie z fotowoltaiką stanowią w pełni autonomiczny system – niezależny od rynku surowców energetycznych; bez fotowoltaiki nadal gwarantują niższe koszty ogrzewania. Myślisz nad inwestycją w pompę ciepła? Pomożemy Ci wybrać najbardziej opłacalne rozwiązanie dla Twojego obiektu. 

  Wsparcie na każdym etapie

  Niskoemisyjni to znacznie więcej niż profesjonalny dobór i montaż pomp ciepła. Wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i konkretnie argumentujemy dobór rozwiązania dla Twojej inwestycji. Odpowiadamy za proces instalacji oraz wszystkie związane z nim kwestie – od projektu po uprzątnięcie odpadów po montażu. Naszym celem jest dostarczenie pompy ciepła, która będzie trwała, wydajna i bezpieczna. Oferujemy serwis urządzeń, także po zakończonym okresie gwarancyjnym, wiedząc jak ważna jest instalacja grzewcza oraz ponosząc pełną odpowiedzialność za zrealizowane projekty. 

  Bez problemu skontaktujesz się z nami, a my odpowiemy na każde pytanie, zaoferujemy realną gwarancję i rozwiążemy Twój problem.  

  Pompa ciepła to rozwiązanie dla Ciebie

  Jesteśmy pewni, że pompa ciepła to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, będące najlepszym wyborem na lata. Jeżeli masz wątpliwości sprawdź swój dom na https://cieplowlasciwie.pl/. Niezależny od nas serwis pomoże Ci porównać różne systemy grzewcze i wybrać idealne rozwiązanie dla Ciebie i Twojego domu lub firmy.
  Skontaktuj się z nami już dziś!