Przejdź do treści

Wentylacja mechaniczna

Planując wentylację mechaniczną z rekuperacją w Państwa domach stawiamy na jakość. Chcemy, aby instalacja posłużyła przez długie lata i dawała komfort, który sami chcielibyśmy mieć we własnych domach. Dlatego stawiamy na renomowanych producentów i jakościowe elementy. Stosujemy takie marki jak: AERISThesslagreenBrinkBartosz czy Vents , a także inne według życzeń klientów.

Wentylacja mechaniczna - optymalna wymiana powietrza

Wentylacja mechaniczna to system bazujący na wykorzystaniu dedykowanych wentylatorów. Ich zadaniem jest wytworzenie w pomieszczeniu, podciśnienia, które generuje przepływ powietrza. Co istotne, rozwiązanie to jest w pełni niezależne od czynników atmosferycznych i świetnie sprawdza się w każdej przestrzeni.

Systemy wentylacji mechanicznej znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, lokalach użytkowych czy biurowych, umożliwiając w nich efektywną wymianę powietrza. W przypadku montażu wentylacji z rekuperacją służą także odzyskiwaniu ciepła, obniżając koszty ogrzewania. Planujesz wdrożenie wentylacji mechanicznej? Możemy Ci w tym pomóc, dobierając najlepsze rozwiązanie dla potrzeb Twojego obiektu!

Jak działa wentylacja mechaniczna?

System wentylacji mechanicznej działa w oparciu o wentylatory, które wymuszają przepływ określonej ilości powietrza w danym czasie. Dodatkowo, generują one podciśnienie, które sprawia, że powietrze jest efektywnie transportowane kanałami wentylacyjnymi we wszystkich kierunkach. Co istotne, kanały te muszą zapewniać określoną prędkość ruchu powietrza – taką, która gwarantuje jego efektywną wymianę, a równocześnie nie powoduje hałasu.

Na rynku najpopularniejsze są nastepujące rodzaje wentylacji mechanicznejnawiewna, która wtłacza powietrze do pomieszczenia, a jego nadmiar naturalnie usuwany jest na zewnątrz; wywiewna, która jedynie usuwa powietrze z pomieszczeń, a wprowadzane jest ono w sposób naturalny oraz nawiewno-wywiewna, która wykonuje obie te czynności. Jej szczególnym rodzajem jest wentylacja mechaniczna z rekuperacją, która zapewnia dopływ świeżego powietrza bez utraty ciepła. Nie wiesz, który model będzie odpowiedni dla Ciebie? Pomożemy Ci go wybrać, konkretnie argumentując rekomendowane rozwiązanie.

Wentylacja mechaniczna od Niskoemisyjnych - dlaczego warto?

Bogate doświadczenie w montażu i serwisie systemów wentylacji mechanicznej, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, pozwalają nam dostarczać wyłącznie sprawdzone, niezawodne oraz funkcjonalne rozwiązania. Wśród korzyści z użytkowania wentylacji mechanicznej, które odnotujesz znajdą się:

  • stała wymiana powietrza, zapewniająca odpowiedni dopływ tlenu do pomieszczenia,
  • możliwość pozyskiwania świeżego powietrza bez utraty ciepła – dzięki systemom wentylacji z rekuperacją, które pozwalają na jego odzyskanie, a co za tym idzie wprowadzają oszczędność na ogrzewaniu,
  • niezależność działania systemu wentylacji od czynników atmosferycznych,
  • wygoda sterowania oraz funkcjonalność,
  • czyste, odpowiednio przygotowane, wolne od alergenów powietrze,
  • wyłącznie estetyczne i dopasowane do specyfiki wnętrza rozwiązania wentylacyjne.

Niskoemisyjni - co nas wyróżnia?

Dostarczamy najwyższej jakości systemy wentylacji mechanicznej, w czym pomaga nam współpraca z renomowanymi producentami tego rodzaju urządzeń – firmami Defro i System Air. Dzięki temu jesteśmy pewni jakości wdrażanych rozwiązań i możemy skoncentrować się na dopasowaniu ich pod kątem oczekiwań naszych klientów, a także obiektów i ich specyfiki. Dbamy o to, by każdy etap – od projektu, przez montaż, po serwis, realizowany był przez nasz zespół. Nie korzystamy z usług podwykonawców, co pozwala nam osobiście zadbać o najwyższe standardy tych procesów oraz oferować jakość, za którą bierzemy pełną odpowiedzialność.

Myślisz nad montażem systemu wentylacji mechanicznej? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci dobrać odpowiednie dla Twojego obiektu rozwiązanie, zapewniając niezawodność na lata.

Wentylacja mechaniczna - dla kogo?

Wentylacja mechaniczna to system gwarantujący prawidłową cyrkulację powietrza, który sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i lokalach usługowych czy pomieszczeniach biurowych. Służy nie tylko zapewnieniu odpowiedniej wymiany powietrza, które hamują nowoczesne, szczelne okna, ale także utrzymaniu jego najwyższej jakości – dostarczając je w czystej i wolnej od alergenów formie. Montowane przez nas systemy wentylacji mechanicznej z rekuperacją pozwalają na cyrkulację powietrza bez wychładzania pomieszczeń – dzięki temu nie musisz ponosić dodatkowych kosztów ogrzewania wtłoczonego do obiektu powietrza.

Chcesz wiedzieć czy wentylacja mechaniczna to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku Twojego domu czy firmy? Nie wiesz, który model wentylacji wybrać? Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci podjąć odpowiednią decyzję.

Długofalowa współpraca

Naszym celem jest długofalowa współpraca z klientami – możesz liczyć na naszą pomoc w każdej, związanej z użytkowaniem przez Ciebie systemu wentylacyjnego, sprawie. Oferujemy nie tylko realną gwarancję na zamontowane przez nas systemy, ale również bieżący i szybki serwis urządzeń, które posiadasz. Zapewniamy profesjonalną obsługę posprzedażową oraz wsparcie w rozwiązaniu wszystkich problemów użytkowych. Odpowiemy także na każde pytanie, konkretnie argumentując dobór rekomendowanego dla Ciebie rozwiązania.

Myślisz o zakupie i montażu wentylacji mechanicznej? Skontaktuj się z nami – zaproponujemy najbardziej optymalny dla Ciebie model.

Nasi doradcy czekają na Twój ruch.

Skontaktuj się z nami już dziś!